Нови пристигнувања

 • CA200 series servo drive

 • EP1 серија модул IO експанзија

 • CA100 серија серво диск

 • V800 серија големи моќ вектор AC диск

 • E500 серија мини тип AC диск

 • E280 серија општата вектор AC диск

Повеќе
за нас

Шенжен Simphoenix Електрични технологија копродукции, Ltd е држава-уверение приватни високо-технолошкиот претпријатие, како и софтвер претпријатие признати од страна на Шенжен Наука и информации Бирото. Основана е во 2004 година, Simphoenix е главно ангажирани во R & D, производство, маркетинг и сервис на индустриски контрола на производот. Главен производ опфаќа инверторот, серво управувач, PMSM, Саладин, HMI, итн Денес, Simphoenix има повеќе од триста вработени и продажна мрежа опфаќа целата земја и на други повеќе од 60 земји и региони.

Прикажи ги Повеќе Претплатете

компанијата Вести

 • New Arrivals : CA200 Series Servo Drive

  CA200 series servo drive is an economical servo drive unit, integrating various intellectual control theories, rapid current response, humanity operation method and parameter design. It reduces the...
 • Exhibition Report SHENZHEN C-TOUCH & DISPL...

  SHENZHEN C-TOUCH & DISPLAY, SPS IPC DRIVES, DONGGUAN DMP Above three industry exhibitions in November have been successfully completed! ¤22nd Nov-24th Nov SHENZHEN C-TOUCH & DISPLAY have f...
 • New website relaunched

  Simphoenix has relaunched its new English website (www.simphoenix.com) in recent days. The new website takes logo color as the main tone. It pursues refinement and humanization in the classificati... Детали
 • Изложба Преглед Simphoenix во ноември

  SHENZHEN C допир и екран, СПС IPC дискови, Dongguan DMP Три индустрија изложби доаѓаат наскоро Прикажи интелигентни производство искуство прекрасни индустриска технологија SHENZHEN C-допир ... Детали
 • CAIMRS: Ние сме напредува.

  SIMPHOENIX Електрични технологии беше доделена Пробивот CAIMRS награда за развој на претпријатија и Интелигентна награда Демонстрација. На 16 март 2018 година, во 2018 година во Кина автоматизација Истражување на пазарот С ... Детали